I Światowy Dzień Ubogich w Warszawie

16-11-2017

I Światowy Dzień Ubogich ustanowił papież Franciszek na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Dzień ten będzie obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata.

Podziel się ze znajomymi
I Światowy Dzień Ubogich
I Światowy Dzień Ubogich | Archidiecezja Warszawska

 "Mobilizujemy się 19 listopada na modlitwie i czynach miłosierdzia po to, byśmy je powtarzali przez cały rok" - apeluje Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz. "Niech każdy z nas pomyśli o tym, w jaki sposób może pomóc konkretnemu człowiekowi potrzebującemu. Może zaprosić go do swojego domu czy stołu? Ja sam zamierzam odprawić tego dnia Mszę świętą o godz. 11.00, po sąsiedzku mojego domu u braci kapucynów, gdzie codziennie jest pełniona posługa wobec biednych, bezdomnych i potrzebujących” - mówi Kardynał Kazimierz Nycz. 

 

Caritas Archidiecezji Warszawskiej zaprasza także w niedzielę(19.11) do  Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie, gdzie o godzinie 18.00 rozpocznie się Msza św. podczas której homilię wygłosi dyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej ks. Zbigniew Zembrzuski. po Eucharystii o godz. 19.00, rozpocznie się na koncert charytatywny. Akustyczny recital to występ Agnieszki Musiał, autorki tekstów i kompozytorki, wokalistki zespołu New Life. Wstęp jest bezpłatny. Koncert dedykowany jest wszystkim, którzy korzystają z pomocy Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Jest to również forma podziękowania  darczyńcom, wolontariuszom i przedstawicielom lokalnych władz. 

Inne wydarzenia z okazji I Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Warszawskiej:

sobota (18.11) - godz. 15.00 -  Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów - Spotkanie modlitewne z udziałem m.in. podopiecznych i darczyńców Parafialnego Zespołu Caritas w Kaplicy Aniołów. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia, potem Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu i poczęstunek.

niedziela (19.11) 

- od godz. 7.00 do 18.00 -  Parafia św. Elżbiety – po każdej Mszy św. można nabyć bułeczki na “świętą Elżbietę”. Będzie można złożyć ofiarę na rzecz ubogich i zabrać do domu “Bułeczkę Elżbietkę”.

- od godz. 7.00 do 21.00 - Parafia św. Andrzeja Boboli – taca będzie przeznaczona na ubogich.

- od godz. 7.00 do 21.00 -  Parafia św. Stanisława Kostki na Żoliborzu – Kwesta na rzecz kuchni dla bezdomnych prowadzonej przez Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio. Kuchnia działa przy kościele oo. kapucynów przy ul. Miodowej w Warszawie.

- od godz. 8.00 do 19.00 -  Parafia św. Antoniego z Padwy, ul. Senatorska – Parafia zaangażowała się w pomoc Beacie Dziubak, która choruje na nowotwór mózgu. Po każdej Mszy świętej kobieta będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane różańce. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na jej dalsze leczenie.

- od godz. 8.00 do 20.30 - Świątynia Opatrzności Bożej – Parafialny zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane sąsiedniej parafii ojców barnabitów, gdzie prowadzona jest łaźnia dla osób bezdomnych.

- godz. 12.30 -  Parafia Matki Bożej Anielskiej – 15-lecie parafialnego zespołu Caritas, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem poczęstunek w dolnym kościele.

- godz. 12.30 - Parafia Ofiarowania Pańskiego – Msza św, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Proboszcz i wolontariusze parafialnego zespołu Caritas zapraszają na poczęstunek.

- godz. 12.30 - Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Woli – Msza św. w intencji podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas, a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na cele Caritas.

- godz. 12.30 - Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego – Msza św. w intencji ubogich i wszystkich wspierających, a później poczęstunek.

- godz. 13.00 - Parafia Najświętszego Zbawiciela – Msza św. w intencji ubogich i darczyńców, którzy wspierają działania Parafialnego Zespołu Caritas. Potem adoracja Najświętszego Sakramentu.

 


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto