Rusza druga edycja akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”

06-12-2017

Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie oraz z partnerami akcji zainicjowała drugą edycję akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Celem wspólnych działań jest ograniczenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami.

Podziel się ze znajomymi
Odblaski
Odblaski | Wikipedia
Piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Aby to zmienić, wystarczy zastosować jedną z podstawowych reguł bezpieczeństwa: „widzieć i być widocznym”.
 
Przy złej widoczności, gdy pieszy nie posiada elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20–30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w odblask odbijający światła samochodu, kierowca dostrzeże go już z odległości 130–150 metrów, czyli ok. 5 razy szybciej. Dzięki temu wzrasta szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności.
 
Dziś rusza druga edycja kampanii „Świeć blaskiem z odblaskiem” rusza w środę. Przed siedzibą główną Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Młynarskiej 43/45, a także przed siedzibami partnerów, staną choinki dostarczone przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie, które zostaną przystrojone odblaskami. Każdy, kto chce świecić blaskiem i dzięki temu być widocznym, będzie mógł otrzymać elementy odblaskowe.
 
Akcja potrwa do 10 grudnia.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto