Słuchowiska wracają do łask

06-12-2017

Do Gniezna zawita na trzy dni Festiwal Słuchowisk, który od 2 do 19 grudnia organizuje w Wielkopolsce Fundacja Ludzi z Pasją. Dziś, jutro i w piątek od godz. 19.00 będą kolejno prezentowane następujące słuchowiska: "Kserotyka Nielotów", "Sarna" i "Labirynt Uszu".

Podziel się ze znajomymi
Chętnych zapraszamy do Teatru Fredry w Gnieźnie
Chętnych zapraszamy do Teatru Fredry w Gnieźnie | teatr.gniezno.pl
Dzięki współpracy dramatopisarzy, dźwiękowców, kompozytorów oraz reży­serów, a także aktorów powstał cykl projektów, które czerpią z tradycji radiowych słuchowisk. Chcąc poszerzać sposoby ich odbioru, podjęto w nich tematykę współczesną. W teatrze gnieźnieńskim można będzie zobaczyć trzy słuchowiska, na które wstęp jest bezpłatny.

Środa - 6 grudnia, godz. 19.00
„Kserotyka nielotów” to utwór na dźwięki ptaków, kserokopiarek oraz zapiski z badań ornitologicznych. Słuchowisko zaprezentuje etologiczny i symboliczny obraz ptaków, który posłu­ży jako pojemna metafora zachowań ludzkich. Uni­wersalne struktury tych zachowań zostają następ­nie wpisane w kontekst współczesnej rzeczywistości, której obecny status ujawnia silne dążenie do tech­nologicznej reprodukcji.

Czwartek - 7 grudnia, godz. 19.00
„Sarna” to słuchowisko poświęcone Simonie Kossak – postaci nietuzinkowej, wyrazistej, walczącej o głos tych, któ­rzy w ludzkim świecie zostali tego głosu pozbawieni. Swoimi bliskimi uczyniła dzikie zwierzęta. Najbardziej ukochała sarny i im poświęciła całe swoje życie.

Piątek - 8 grudnia, godz. 19.00
„Labirynt Uszu” to instalacja dźwiękowa wy­korzystująca tekst dramatyczny współistniejący wraz z muzyką i pejzażem dźwiękowym. Odbiorcy poko­nają zaciemniony labirynt, w którym staną się boha­terami słuchowiska, opowiadanej historii. Zmuszeni do wyboru konkretnej drogi, będą mieli wpływ na przebieg fabuły.

 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto