Świąteczna iluminacja w Warszawie

07-12-2017

W sobotę (09.12) ulice Warszawy po raz kolejny rozświetli świąteczna iluminacja. Od Nowego Światu, przez Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto Miasto i po raz pierwszy na Podzamczu, a także w Centrum oraz na Pradze Północ, warszawiacy będą mogli podziwiać świetlne ozdoby oraz poczuć świąteczny klimat stolicy dzięki przygotowanym atrakcjom.

Podziel się ze znajomymi
Świąteczna iluminacja w Warszawie
Świąteczna iluminacja w Warszawie | Urząd Miasta
Świąteczne ozdoby pojawią się na Trakcie Królewskim. Od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Iluminacja będzie też na Starym Mieście, Al. Jerozolimskie, al. Solidarności, placu Bankowym, ul. Marszałkowskiej, ul. Świętokrzyskiej, Mokotowskiej i ul. Targowej. Na pl. Zamkowym czekać będzie na warszawiaków i turystów moc atrakcji.

Podobnie jak w zeszłym roku warszawiacy i odwiedzający stolicę goście będą mogli przechadzać się świetlnym szlakiem wyznaczonym przez iluminacje wolno stojące. Rozpocznie się on na placu Zamkowym, gdzie stanie najwyższa w Polsce, 27-metrowa choinka. Poza nią na miłośników spacerów i fotografii czekać będzie jeszcze 13 rozświetlonych stacji: "Śnieżne Planetarium" i "Album Zimowej Warszawy" przy Krakowskim Przedmieściu. Na skwerze Hoovera pojawią się dwie instalacje: "Z Wizytą u św. Mikołaja" i "Zaczarowana Ciuchcia". Tradycyjnie już na Placu na Rozdrożu stanie "Czarujący Autobus", a plac Wileński udekoruje instalacja z niedźwiedziami polarnymi zatytułowana "W Krainie Lodu". Lokalizację zmieni natomiast lubiana przez mieszkańców Świąteczna Pocztówka z choinką. Świetlny napis z placu Powstańców Warszawy zostanie przeniesiony do Parku Fontann. 

 

W weekend (09/10.12) o pełnych godzinach od 16.00 do 21.00, po raz pierwszy warszawskie fontanny zamiast wody, zatańczą w rytm muzyki strumieniami światła. Główna parkowa fontanna przemieni się w mieniącą się kolorami tęczy animowaną rzeźbę z 30 tysiącami ledowych punktów. Na pokaz złożą się motywy filmowe oraz wpadające w ucho świąteczne utwory w wykonaniu klasycznym i popowym. Podczas inauguracji zimowych fontann spragnionych i zmarzniętych spacerowiczów poczęstujemy aromatyczną, rozgrzewającą herbatą przygotowaną z warszawskiej kranówki przez MPWiK. Herbaciane stanowiska będą zlokalizowane na Podzamczu, ale także przy kościele Wizytek i Bibliotece Rolniczej.

Piętnastominutowe świetlno-muzyczne pokazy będą się odbywały w każdy piątek, sobotę i niedzielę aż do 28 stycznia 2018 roku o godz. 16,17 i 18. W dni powszednie fontanny będą się świecić bez muzyki.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto