Uważajcie na oszustów!

07-12-2017

Podają się za pracownika gazowni, albo firmy telewizji kablowej. Wchodzą do mieszkań, proszą o szklankę wody, czy filiżankę herbaty, po czym przeszukują meble i okradają właścicieli. Policjanci ostrzegają: uważajcie kogo wpuszczacie do swoich domów!

Podziel się ze znajomymi
pixabay
pixabay
Kiedy ktoś zapuka do naszych drzwi pod pretekstem sprawdzenia licznika, czy telewizji – zażądajcie okazania identyfikatora. Warto też zadzwonić na infolinię instytucji, którą reprezentuje i sprawdzić dane. Jeśli już wpuścicie do domu obcą osobę – nie zostawiajcie jej samej w pokoju, bo może Was okraść.


Takie zgłoszenia otrzymywali ostatnio policjanci z Gdyni Chyloni. Mężczyzna, podawał się za pracownika gazowni bądź firmy odpowiedzialnej za kablówkę, pukał do drzwi starszych mieszkańców i przekonywał ich, że musi wejść do mieszkania, aby sprawdzić instalację gazową, czy sprzęt telewizyjny. Następnie prosił o szklankę wody, zostawał sam w pokoju i kradł wartościowe przedmioty i pieniądze.


Policjanci z Gdyni zatrzymali 33-latka, któremu postawiono już trzy zarzuty. Śledczy sprawdzają, czy na swoim koncie ma też inne kradzieże. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto