Już niedługo ferie w województwie pomorskim!

11-01-2018

Korzystasz ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku? W Centrach Pracy Socjalnej dowiedz się o dostępności i możliwości skorzystania z oferty zajęć podczas zbliżających się ferii zimowych.

Podziel się ze znajomymi
Już niedługo ferie w województwie pomorskim!
Już niedługo ferie w województwie pomorskim!
Pracownicy socjalni MOPR podpowiedzą, która organizacja czy szkoła realizuje zajęcia w danej dzielnicy. Dzieci z rodzin objętych wsparciem podczas ferii wezmą udział m.in. w półkoloniach, obozach treningowych oraz warsztatach zajęciowych, organizowanych przez szkoły, kluby osiedlowe, świetlice środowiskowe i stowarzyszenia w dzielnicach.

- Zależy nam bardzo, by jak najwięcej najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan mogło aktywnie, twórczo i radośnie spędzić feryjny czas. Stąd bogata oferta między innymi zajęć bezpłatnych dla dzieci z rodzin uboższych, potrzebujących wsparcia i asystowania w życiu codziennym – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie dofinansowuje również wypoczynek dzieci z rodzin zastępczych. To kwota do 750 złotych na każde dziecko w takiej rodzinie. Informacji o uzyskaniu dofinansowania do wypoczynku dla najmłodszych z rodzin zastępczych, udzielają pracownicy Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR przy ul. Leczkowa 1A w Gdańsku, a także pod numerem tel. 58 347 82 73 oraz 58 347 82 74.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto