Rekord: 3 miliony pasażerów linii PKM

11-01-2018

Ponad 3 miliony osób podróżowało w zeszłym roku liniami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej! To aż 50% wzrost liczby pasażerów w porównaniu do roku 2016.

Podziel się ze znajomymi
Rekord: 3 miliony pasażerów linii PKM
Rekord: 3 miliony pasażerów linii PKM
Jest to również najlepszy wynik od momentu uruchomienia linii PKM. Z linii PKM skorzystało aż 3,073 mln pasażerów – statystyka dotyczy wszystkich tras kolejowych obsługiwanych przez PKP SKM w Trójmieście w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (Gdańsk Wrzeszcz - Port Lotniczy – Gdynia, Kartuzy – Gdańsk i Kościerzyna – Gdynia).

- Cieszy nas, że z każdym rokiem coraz więcej mieszkańców Trójmiasta i Pomorza przekonuje się do transportu kolejowego, co widać w naszych statystykach – mówi Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego nadzorujący transport w regionie. – To efekt konsekwentnie wprowadzanych przez nas zmian, odpowiadających potrzebom mieszkańców, dla których linia PKM powstała.

Od grudnia zeszłego roku na trasie PKM funkcjonują dwa dodatkowe przystanki: Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny. Natomiast dotychczasowa stacja Gdynia Wielki Kack została wyłączona z ruchu.

- W przygotowywanej przez nas obecnie korekcie rozkładu jazdy SKM dla linii PKM, jaka wejdzie w życie w marcu, pociągi na tej trasie zostaną jeszcze lepiej dopasowane do godzin pracy w biurowcach przy Łużyckiej, aby jeszcze więcej osób mogło skorzystać z tej nowej możliwości dojazdu do Gdyni – dodaje wicemarszałek Ryszard Świlski.

Największy przyrost liczby pasażerów tradycyjnie już występuje na trasie z Kartuz do Gdańska.
Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto