26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie - zbiórka do puszek, koncerty na Rynku Głównym i licytacje

12-01-2018

Rynek Główny miejscem głównych atrakcji. Jak co roku centrum Krakowa będzie sercem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podziel się ze znajomymi
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Orkiestra zagra w niedzielę - już po raz 26. Na scenie na krakowskim Rynku pojawi się 6 zespołów. - Koncerty rozpoczną się po godzinie 16.15. Gwiazdami będą zespoły Elektryczne gitary i Enej - mówi Magdalena Łukasik z Krakowskiego Biura Festiwalowego. O godzinie 20.00 rozbłysnie tradycyjne "światełko do nieba". W tym roku to pokaz świetlny z małą pirotechniką.

Wielka akcja to niestety okazja do wielkich oszustw. W niedzielę na ulice Krakowa wyjdzie przeszło 2300 wolontariuszy WOŚP. Będą zbierać datki na zakup urządzeń dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Jednak może się zdarzyć, że na ulicach pojawią się też oszuści, podszywający się pod wolontariuszy. - Prawdziwy wolontariusz musi mieć identyfikator ze zdjęciem i zaplombowaną puszkę. Wszystko w oprawie graficznej WOŚP - tłumaczy Grzegorz Szura, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Gazecie Krakowskiej. Wśród kwestujących nie zabraknie znanych twarzy. Z puszkami spotkamy chociażby Roberta Makłowicza czy aktorów Annę Dymną oraz Mateusza Janickiego.

Krakowski sztab WOŚP przygotował wyjątkowe aukcje. Wśród przedmiotów do wylicytowania można znaleźć replikę berła rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. - To prawdziwy unikat - zapewnia rzecznik uczelni, Adrian Ochalik. - To projekt z XIV wieku. Replika ma 27 cm. Duży oryginał znajduje się w muzeum Collegium Maius - dodaje. Na aukcje trafiły także płyta winylowa od Grzegorza Turnaua, karafka z piaskiem z rajdu Dakar od Rafała Sonika czy ślubna suknia Agnieszki Radwańskiej. Wiele z aukcji trwać będzie jeszcze kilka dni po zakończeniu 26 finału WOŚP.
Posłuchaj materiału Ewy Sas

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto