Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: Kościół Chrześcijan Baptystów

18-01-2018

Wyrazem szacunku dla Kościołów mniejszościowych nazwał pastor Leszek Wakuła obecność arcybiskupa Grzegorza Rysia w kościele chrześcijan baptystów w Łodzi. Metropolita łódzki wziął udział w kolejnym nabożeństwie ekumenicznym w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Podziel się ze znajomymi
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: Kościół Chrześcijan Baptystów. Abp Grzegorz Ryś.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: Kościół Chrześcijan Baptystów. Abp Grzegorz Ryś.
Obecność katolickiego biskupa w zborze przy Nawrot pastor Leszek Wakuła nazwał wydarzeniem historycznym. Podkreślił, że jest to potwierdzenie wcześniejszych słów arcybiskupa Rysia o nieunikaniu miejsc, które z łaski Boga są miejscami spotkania.

Dla nas, baptystów i nie tylko, obecność metropolity w naszym kościele to jest wydarzenie historyczne. Księża biskupi, księże arcybiskupie - przyjmujemy tą waszą obecność tutaj jako wyraz szacunku. I nie tylko wobec Kościoła Chrześcijan Baptystów, który jest gospodarzem dzisiejszego nabożeństwa; także wobec innych Kościołów mniejszościowych o charakterze ewangelikalnym. To jest dla nas bardzo miłe.
To jest także praktyczny wyraz słów, które ksiądz arcybiskup wypowiedział w zaproszeniu, mówiąc, że "nie powinniśmy unikać takich miejsc, które z łaski Boga są miejscami spotkania nas wszystkich."


Podczas nabożeństwa arcybiskup Grzegorz Ryś odczytał jedno z czytań i odmówił modlitwę intencyjną.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Biblia nie służy znalezieniu pracy, ani nie rozwiązuje bieżących problemów - mówił pastor Włodzimierz Tasak, rektor nominat Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Radości pod Warszawą. W poświęconym Biblii kazaniu wyjaśniał, co oznacza, że Biblia jest Słowem Bożym.

My, ludzie naszych czasów, XXI wieku, mamy taką skłonność, może pokusę, żeby patrzeć na Słowo Boże w sposób charakterystyczny dla czasów, w których żyjemy. W związku z tym Biblia ma mówić do nas tu i teraz, odpowiadając na nasze bieżące problemy. Tymczasem Bóg przekazuje swoje Słowo w zupełnie innym celu. Czy mamy gdzieś słówko o tym, gdzie znaleźć pracę lub męża; jak rozwiązać problemy rodzinne? Nie, bo nie temu służy Biblia. A czemu służy? Żeby człowiek boży był doskonale do wszelkiego dzieła przygotowany.
Co nie znaczy oczywiście, że Bóg nie jest zainteresowany naszym życiem w tej całej jego drobiazgowej codzienności. Ale Bóg przekazał nam swoje Słowo, żeby nas wychować, żeby nas ukształtować, żeby wskazać nam kierunek, wskazać nam wartości - a nie jedynie po to, żeby nasze życie doraźnie stało się łatwiejsze.


Kolejne, piątkowe, nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w Kaplicy Opatrzności Bożej Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego. W sobotę wierni spotykają się w parafii katedralnej łódzkiej Cerkwi, a w niedzielę - w katedrze św. Stanisława Kostki przy Piotrkowskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

***

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan PROGRAM NABOŻEŃSTW:
 
 • 14 stycznia, 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Łodzi, ul Piotrkowska 279
 • 15 stycznia, 18.00 – Kościół Polskokatolicki w Łodzi, ul. Limanowskiego 60
 • 16 stycznia, 18.00 – Kościół Starokatolicki Mariawitów w Łodzi, ul Franciszkańska 27
 • 17 stycznia, 17.30 – Dzień Judaizmu – Modlitewne spotkanie na placu po „Wielkiej Synagodze”, skrzyżowanie Kościuszki i Zielonej
 • 18 stycznia, 18.00 – Kościół Chrześcijan Baptystów w Łodzi, ul. Nawrot 37
 • 19 stycznia, 18.00 – Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Łodzi, ul. WiN 2a
 • 20 stycznia, 17.00 – Autokefaliczny Kościół Prawosławny w Łodzi (katedra), ul. Kilińskiego 56
 • 21 stycznia, 19.00 – Kościół Rzymskokatolicki- Archikatedra, ul. Piotrkowska 265
 • 22 stycznia, 18.00 – Kościół Ewangelicko-Reformowany w Łodzi, ul. Radwańska 37
 • 23 stycznia, 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pabianicach, ul. Zamkowa 8
 • 24 stycznia, 18.00 – Kościół Rzymskokatolicki w Zgierzu, par. MB Dobrej Rady, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5
 • 25 stycznia, 18.00 – Kaplica wspólnoty „Chemin Neuf” w Łodzi, ul. Jaracza 11

POSŁUCHAJ:
Pastor Leszek Wakuła - podziękowanie
Pastor Włodzimierz Tasak - o Biblii
Pastor Włodzimierz Tasak - całe kazanie
Pastor Leszek Wakuła - powitanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto