Caritas strzyże bezdomnych

06-02-2018

Fryzjer dla bezdomnych - to tegoroczna propozycja Caritas w Łodzi. Dzięki nowej usłudze bezdomni mogą nie tylko się ostrzyc, ale także umyć włosy czy zdezynfekować skórę.

Podziel się ze znajomymi
Caritas w Łodzi zapewnia bezdomnym fryzjera.
Caritas w Łodzi zapewnia bezdomnym fryzjera.
Fryzjer dla bezdomnych działa w ogrzewalni przy Wólczańskiej 108 w Łodzi. W każdą środę pani fryzjerka strzyże tam kilka osób - wyjaśnia ksiądz Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji łódzkiej.

W środy od 16:00 do 20:00 przy ul. Wólczańskiej jest możliwość skorzystania z bezpłatnej wizyty u fryzjera. To jest działanie, które było trochę sugerowane, z jednej strony przez pracowników punktu pomocy, a z drugiej - przez samych podopiecznych. Widzieliśmy, że to jest problem, że nie mogą o siebie zadbać, bo nie stać ich po prostu, żeby pójść do fryzjera. Udało się z pieniędzy zewnętrznych, projektowych takie działanie sfinansować - i mamy fryzjera. Sześć, siedem osób w takie jedno popołudnie korzysta.

Ksiądz Andrzej Partyka podkreśla, że strzyżenie bezdomnych nie byłoby możliwe bez zaangażowania fryzjerki, dyżurującej w ogrzewalni.

Jest możliwość wtedy umycia głowy, bo mamy tam na miejscu prysznic; mamy też preparaty dezynfekujące - bo bardzo często jest problem związany z żyjątkami na głowie - w związku z czym trzeba najpierw zdezynfekować głowę. No i odważna pani fryzjerka, która podjęła się tego zadania, i z wielkim zapałem i z wielkim oddaniem te wizyty i te dyżury tam podejmuje. Widać, że ta potrzeba jest duża i ludzie chętnie z tego korzystają. I to zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Fryzjerka Caritas strzyże bezdomnych w każdą środę od 16:00. W tym samym miejscu - przy Wólczańskiej 108 - codziennie działa ogrzewalnia. Jest to szczególnie ważne, bo popołudniami schroniska i noclegownie są sprzątane, a bezdomni w zimne wieczory nie mają się gdzie podziać.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Ks. Andrzej Partyka - strzyżenie w środy
Ks. Andrzej Partyka - zaangażowanie fryzjerki

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto