Caritas: rozesłanie wolontariuszy

08-02-2018

Kilkunastu nowych wolontariuszy hospicyjnych zacznie działać w Łodzi od najbliższej niedzieli. Tak zwanego rozesłania dokona arcybiskup Grzegorz Ryś - właśnie w niedzielę, 11 lutego. Wtedy też obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

Podziel się ze znajomymi
Rozesłania wolontariuszy Caritas dokona w niedzielę, 11 lutego, arcybiskup Grzegorz Ryś.
Rozesłania wolontariuszy Caritas dokona w niedzielę, 11 lutego, arcybiskup Grzegorz Ryś.
Metropolita łódzki Grzegorz Ryś będzie sprawował mszę świętą w katedrze - o 12:30. Podczas liturgii nastąpi rozesłanie wolontariuszy - zapowiada ksiądz Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Kontynuujemy tradycję - będziemy, tak jak w ubiegłym roku, prosić księdza arcybiskupa, żeby rozesłał nowe grono wolontariuszy hospicyjnych do ich posługi - właśnie przy chorym i przy rodzinie chorego.

Ks. Andrzej Partyka podkreśla, że Światowy Dzień Chorego jest okazją do zawrócenia uwagi ludzi zdrowych na codzienne problemy chorych.

To jest taki dzień, który skupia naszą uwagę na osobach chorych, ale nie tylko na chorych - bo zgodnie z tym, co podpowiada nam papież Franciszek, a także jego poprzednicy - to jest dzień, w którym powinniśmy uwrażliwiać ludzi zdrowych na potrzeby ludzi chorych.

Światowy Dzień Chorego i rozesłanie wolontariuszy - w najbliższą niedzielę. Trzy dni później - w Środę Popielcową - we wszystkich parafiach Archidiecezji Łódzkiej Caritas zacznie rozprowadzać Skarbonki Wielkopostne, do których składać można będzie datki na pomoc osobom starszym.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Ks. Andrzej Partyka - rozesłanie
Ks. Andrzej Partyka - uwrażliwić zdrowych

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto