Zostań wolontariuszem, pomóż innym

09-02-2018

Masz chwilę wolnego czasu i chcesz go poświęcić innym? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i zostań wolontariuszem!

Podziel się ze znajomymi
Zostań wolontariuszem, pomóż innym
Zostań wolontariuszem, pomóż innym
 Kto może się zgłosić? Każda osoba otwarta na drugiego człowieka, dla której udzielanie wsparcia słabszym, mniej zaradnym ludziom jest czymś oczywistym. MOPR szczególnie zaprasza młodzież oraz osoby starsze.

Wolontariusze przede wszystkim będą wspierać dzieci z problemami edukacyjnymi - pomogą im w odrabianiu lekcji czy zorganizują czas wolny. Potrzebni są również wolontariusze, którzy porozmawiają, wyjdą na spacer z samotnym czy schorowanym seniorem. Na pomoc czekają także osoby niepełnosprawne – w tym wypadku chodzi o zorganizowanie im czasu, np. o wspólne wyjścia do kina czy po prostu zwykłą obecność.

- Szczerze zachęcam wszystkich, a w szczególności ludzi młodych, do angażowania się w wolontariat – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To ważne, by od najmłodszych lat kształtować w człowieku prospołeczne zachowania i umiejętności. Gdańszczanie mają wielkie pokłady energii, empatii i troski o drugiego człowieka.

Wolontariusze przejdą szkolenie, podczas którego dowiedzą się m.in. jak pomagać mądrze i odpowiedzialnie. Zgłaszać można się do Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto