Caritas: jałmużna wielkopostna

09-02-2018

Trzeba ją samodzielnie złożyć, a potem najlepiej okleić taśmą - żeby nie dobrać się do środka. Skarbonki wielkopostne Caritas od środy dostępne będą w łódzkich parafiach. Pieniądze zbierane przez łodzian do skarbonek pomogą ludziom starszym i samotnym.

Podziel się ze znajomymi
Skarbonka wielkopostna Caritas
Skarbonka wielkopostna Caritas
Skarbonki wielkopostne Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafiły już do kościołów, można je odbierać od Środy Popielcowej. Podobnie jak w poprzednich latach - skarbonki mają formę tekturowego pudełka - przypomina Tomasz Kopytowski z Caritas w Łodzi.

Tekturowe pudełko z otworem na pieniądze, które można sobie samemu złożyć. Bardzo często ludzie oklejają, żeby nie było pokusy sięgania do tego grosza w międzyczasie.
Nie żartując: konkretne narzędzie, które ma nam pomóc w spełnieniu jednego z tych czynów pokutnych, czyli akurat jałmużny.


Pieniądze zbierane do skarbonek mają pomóc ludziom starszym - podkreśla Kopytowski.

Hasłem tegorocznej jałmużny jest "Od juniora dla dla seniora", co nie oznacza, że tylko juniorzy mają zbierać. Dużo ważniejszy jest ten drugi człon, "dla seniora" - konkretne wsparcie dla tych, którzy są już w pewnym wieku, są często osobami samotnymi, którym nie wystarcza już tych dóbr materialnych do codziennego zwykłego życia.

Skarbonki do parafii wrócić powinny w okolicy świąt Wielkiej Nocy. Zwykle zbierane są w Wielką Sobotę, albo dwa tygodnie później - w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pieniądze zebrane w ramach jałmużny wielkopostnej pozostają w parafiach.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Tomasz Kopytowski - pudełko
Tomasz Kopytowski - pomoc starszym

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto