Abp Grzegorz Ryś: spotkanie z chorym

11-02-2018

Spotkanie z chorym zmienia zdrowego - mówił arcybiskup Grzegorz Ryś w łódzkiej katedrze. W światowym Dniu Chorego - 11 lutego metropolita łódzki w katedrze błogosławił i udzielał namaszczenia chorym.

Podziel się ze znajomymi
Abp Grzegorz Ryś - błogosławieństwo chorych
Abp Grzegorz Ryś - błogosławieństwo chorych
W kazaniu arcybiskup Grzegorz Ryś nawiązywał do ewangelii - o spotkaniu Jezusa z chorym. Przypomniał także moment nawrócenia św. Franciszka - po spotkaniu z trędowatym.

Franciszek miał poczucie w sobie, że musi do niego podejść i go pocałować. I to był moment, który go nawrócił. Trędowaty od tego nie ozdrowiał. Ale Franciszek tak. Nie on pierwszy i nie ostatni miał takie doświadczenie tego, jak można być uleczonym w spotkaniu z człowiekiem chorym

ZOBACZ ZDJĘCIA

Metropolita Grzegorz Ryś mówił także o wolontariuszach Caritas, posyłanych do posługi chorym.

Posłanie dwudziestu wolontariuszy, którzy pójdą do ludzi ogarniętych rozmaitymi cierpieniami, chorobą, biedą. Kto będzie pierwszy korzystał na tej posłudze dwudziestu wolontariuszy? Kto będzie pierwszy korzystał? Tych dwudziestu wolontariuszy. To, co będą robić, będzie ich zmieniać, będzie ich nawracać, będzie ich przekształcać, będzie ich czynić innymi ludźmi. I to nie własnymi siłami. To jest łaska Boga. Pan nam daje takie możliwości.

Ewangeliczne spotkanie Jezusa z chorym nie jest przeszłością - tłumaczył arcybiskup Ryś. Postawa Jezusa i Jego wrażliwość mają trwać w Kościele.

CZYTAJ TAKŻE:
POSŁUCHAJ:
Abp Grzegorz Ryś - spotkanie z chorym
Abp Grzegorz Ryś - posłanie wolontariuszy
Abp Grzegorz Ryś - całe kazanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto