Nowe zasady wyprowadzania psów na spacer w Warszawie

12-02-2018

Zmienione przez stołecznych radnych zapisy dopuszczają bieganie psa bez smyczy po terenie, jednak tylko wtedy kiedy "pies jest oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację właściciela lub opiekuna oraz pod warunkiem zapewnienia przez właściciela lub opiekuna kontroli nad jego zachowaniem mającej na uwadze bezpieczeństwo ludzi, innych zwierząt i uczestników ruchu drogowego".

Podziel się ze znajomymi
Nowe zasady wyprowadzania psów na spacer w Warszawie
Nowe zasady wyprowadzania psów na spacer w Warszawie | Wikipedia
Rada Warszawy zajęła się jednym z codziennych problemów Warszawiaków, a szczególnie właścicieli czworonogów. Dotychczas bowiem, przepisy dotyczące wyprowadzania psów i puszczania ich bez smyczy były bardzo niejasne. Psy mogły biegać swobodnie "jedynie w miejscach mało uczęszczanych". Definicja takiego miejsca była punktem spornym i często prowadziła do nakładania mandatów na właścicieli psów.

Zgodnie z nowymi przepisami, właściciel może puścić psa ze smyczy, jeśli "pies jest oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację właściciela lub opiekuna oraz pod warunkiem zapewnienia przez właściciela lub opiekuna kontroli nad jego zachowaniem mającej na uwadze bezpieczeństwo ludzi, innych zwierząt i uczestników ruchu drogowego". Za zwolnienie psa ze smyczy w miejscu niedozwolonym czy spuszczenie ze smyczy psa "rasy agresywnej" właściciel może zapłacić mandat w wysokości nawet 500 złotych.
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto