Parking Odpowiedzialny Społecznie w Gdańsku

12-02-2018

Działa przy ulicy Lawendowej. Opłaty za parkowanie pobierane są przez podopiecznych Towarzystwa Pomocy Brata Alberta z Nowego Portu.

Podziel się ze znajomymi
Parking Odpowiedzialny Społecznie w Gdańsku
Parking Odpowiedzialny Społecznie w Gdańsku
 Na parkingu będą zatrudnione osoby, które są podopiecznymi Towarzystwa św. Brata Alberta i mają status zatrudnionego. To mobilizuje ich do poprawy sytuacji w której się znajdują. - Drugi wymiar to fakt że dochód uzyskany z pobieranych opłat parkingowych zostanie przekazany na urządzenie noclegowni dla osób bezdomnych na Wyspie Sobieszowskiej – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej.

 

Parking jest płatny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, a stawki obowiązują takie same jak w miejskiej strefie płatnego parkowania. Zmianie ulega organizacja ruchu na parkingu. Wjazd będzie od ulicy Furty a wyjazd od ulicy Lawendowej.

 

W kasie w parkingu, poza opłaceniem postoju, będzie można kupić „Bom Charytatywny”. Jego koszt to 10 złotych – dzięki niemu osoba potrzebująca otrzyma ciepły posiłek. Będzie można zostawić go w kasie parkingu, przekazując go w ten sposób podopiecznym Towarzystwa Pomocy Brata Alberta albo samemu zdecydować i komuś go podarować. Bon będzie upoważniał do odbioru posiłku w Jadłodajniach, z którymi współpracuje Towarzystwo.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto