Przetwórnia odpadów do ponownego zbadania

13-02-2018

Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że służby wojewody ponownie muszą zająć się zakładem na Radiowie. Na działania MPO i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska poskarżyli się mieszkańcy.

Podziel się ze znajomymi
Przetwórnia odpadów do ponownego zbadania
Przetwórnia odpadów do ponownego zbadania
Według sądu WIOŚ powinien uważniej przyjrzeć się działaniu zakładu przetwarzania odpadów. Wcześniej Inspektorat nie dopatrzył się szkodliwych dla mieszkańców skutków pracy instalacji. Decyzję tę podtrzymał wówczas Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Po poniedziałekowym (12.02) wyroku jest zobowiązany sprawdzić oddziaływanie zakładu nie tylko na zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Mieszkańcy okolic Radiowa od lat bowiem skarżą się na odór, problemy z układem oddechowym, pokarmowym czy skórą. Według nich za te dolegliwości odpowiada właśnie śmieci, przetwórnia odpadów i kompostownia.

Wysypisko śmieci na Radiowie zostało zamknięte już pod koniec 2016 roku, a pozostałe uciążliwości działają. Biologiczno-mechaniczna instalacja przetworu odpadów ma zostać zamknięta najpóźniej z końcem tego roku. Tak przynajmniej deklaruje MPO. Spółka już zapowiedziała, że jeśli dojdzie do kolejnych kontroli ze strony Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - ponownie udzieli wszystkich wyjaśnień.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto