Będzie więcej mieszkań na Żeraniu

13-02-2018

Stołeczny ratusz chce by między nad Kanałem Żerańskim oraz na terenie po FSO powstały osiedla. Urzędnicy dopilnują by nie były to tylko bloki, ale także cała infrastruktura potrzebna mieszkańcom.

Podziel się ze znajomymi
Brama dawnego FSO
Brama dawnego FSO | Wikipedia
 Chodzi o to żeby stworzyć tereny mieszkaniowe bliżej już istniejących terenów typowo miejskich. To pomysł na to żeby ludzie nie wyprowadzali się zbyt daleko od centrum. Najpierw jednak trzeba będzie zmienić studium zagospodarowania miasta. To dlatego, że aktualnie te tereny są przeznaczone pod działalność przemysłową. Zanim to się stanie - będą jednak warsztaty. Wezmą w nich udział urzędnicy, właściciele działek i mieszkańcy Warszawy. Te niecodzienne konsultacje mają ruszyć już w marcu, czas na podsumowanie będzie w kwietniu, a w maju ma się pojawić wniosek o zmianę studium.

Ratusz chce by nowe osiedla powstały między Kanałem Żerańskim a Trasą Toruńską i torami kolejowymi, a także wzdłuż ulicy Jagiellońskiej. Stołeczni urzędnicy szacują, że na terenie Portu Żerańskiego mogłoby zamieszkać nawet 10 tysięcy osób, a w miejscu dawnej Fabryki Samochodów Osobowych o wiele więcej. Miasto będzie wymagało jednak od inwestorów przygotowania tak zwanej infrastruktury społecznej oraz miejsc na sklepy czy punkty usługowe.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto