Rusza remont ulicy Sikorskiego. Będą utrudnienia!

13-02-2018

W centrum Gorzowa rozpoczął się demontaż trakcji tramwajowej. Prace rozbiórkowe mają potrwać do jutra, a w czwartek wykonawca planuje rozpocząć pierwszy etap przebudowy ulicy Sikorskiego.

Podziel się ze znajomymi
Remont ulicy Sikorskiego
Remont ulicy Sikorskiego | UM
W centrum Gorzowa rozpoczął się demontaż trakcji tramwajowej. Prace rozbiórkowe mają potrwać do jutra, a w czwartek wykonawca planuje rozpocząć pierwszy etap przebudowy ulicy Sikorskiego.

Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na utrudnienia i objazdy.
Na początek wykonawca zajmie się odcinkiem od ulicy Młyńskiej do Dworcowej. I tak z ul. Młyńskiej będzie można skręcić jedynie w ul. Sikorskiego w stronę katedry oraz wjechać w ul. Strzelecką.

Aleja Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Orląt Lwowskich do ul. Kosynierów Gdyńskich będzie drogą jednokierunkową z kierunkiem ruchu od ul. Estkowskiego do ul. Kosynierów Gdyńskich.

Na tym odcinku na prawym pasie jezdni zostanie wyznaczony pas dla autobusów (oraz przystanki autobusowe), natomiast lewym pasem (obecnie umożliwiającym ruch w przeciwnym kierunku) odbywać się będzie ruch pozostałych pojazdów. Wjazd w ul. Garbary możliwy będzie tylko od strony ul. Spichrzowej (droga będzie ślepa).

Z ul. Młyńskiej będzie można skręcić jedynie w ul. Sikorskiego w stronę katedry oraz wjechać w ul. Strzelecką.

Ze względu na zakres przeprowadzanych prac wprowadzone zostaną dwa objazdy. Pierwszy (główny) poprowadzony będzie z ul. Estkowskiego i Alei Konstytucji 3 Maja w kierunku centrum ulicami Estkowskiego – Łokietka – Wybickiego – Chrobrego.

Drugi objazd (lokalny) poprowadzony zostanie z Alei 11 Listopada do ul. Sikorskiego ulicami Jancarza – Składową – Spichrzową – Młyńską. Objazdy zostaną poprowadzone analogicznie tymi samymi ulicami w przeciwnych kierunkach.

Zmiany nie ominą również kursowania autobusów. Linie zastępcze T1 i T2 pojadą inną trasą.

Radio Plus | UM | KL


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto