Rusza kampania „Nie zapylaj! Oznacz kopcącego sąsiada"

13-02-2018

To kampania dotycząca zanieczyszczenia powietrza i spalania odpadów. W ramach tej akcji rozdawane są specjalne zawieszki.

Podziel się ze znajomymi
Rusza kampania „Nie zapylaj! Oznacz kopcącego sąsiada"
Rusza kampania „Nie zapylaj! Oznacz kopcącego sąsiada"
 Zawieszki można „podarować” każdemu, kto zanieczyszcza powietrze. Widnieje na nich napis: „Nie zapylaj! Drogi sąsiedzie, Twój piec węglowy szkodzi zdrowiu człowieka i środowisku”.

- Wszystko po to, żeby ci, którzy zanieczyszczają powietrze i palą odpadami wiedzieli, że ich działania nie pozostają niezauważone i że jakość powietrza jest ważna dla innych mieszkańców - informuje Maciej Lorek z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Na zawieszce można znaleźć również informacje, gdzie szukać danych dotyczących aktualnego stanu powietrza w okolicy. O poziomie zanieczyszczeń poinformuje barwa ATOMOLUDKA, którą można sprawdzić na stronie www.gdansk.pl/powietrze.

- Akcja ma uświadomić trucicielom, że nie są bezkarni i że inni doskonale wiedzą, że z ich komina wydobywa się skażony dym. Chodzi o wysłanie sygnału ostrzegawczego. Oprócz tego chcemy zachęcić do wymiany pieca węglowego na ogrzewanie ekologiczne: elektryczne lub miejskie z sieci ciepłowniczej – dodaje Maciej Lorek.

Po specjalne zawieszki można zgłaszać się do Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu, a już niedługo będą także dostępne w siedzibach rad dzielnic oraz Straży Miejskiej.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto