IV edycja Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Warszawie

14-02-2018

Wielkopostne kościoły stacyjne wpisały się już na stałe w warszawski klimat Wielkiego Postu. Istnieje także środowisko pielgrzymów, którzy codziennie odwiedzają wyznaczony na dany dzień kościół.

Podziel się ze znajomymi
Wielkopostne Kościoły Stacyjne
Wielkopostne Kościoły Stacyjne | ACI
W Środę Popielcową (14.02) rozpoczyna się IV edycja Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Warszawie. Kościoły, które zostały wybrane to świątynie o szczególnej historii i wyjątkowym znaczeniu dla stolicy. Łącznie w obu diecezjach wybrano czterdzieści świątyń,zgodnie z ilością dni podczas Wielkiego Postu. W archidiecezji warszawskiej jest to 25 kościołów, a w diecezji warszawsko-praskiej wybrano 15 światyń.
 
Ten sam program obowiązuje każdego dnia w danym kościele. Świątynia otwarta jest od godziny 6.00 do 21.00. Wierni przez cały dzień mają możliwość spowiedzi, zaś do godziny 15.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. W samo południe odbywa się modlitwa Anioł Pański i Różaniec, a o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia bądź Droga Krzyżowa. Centralnym wydarzeniem każdego dnia modlitwy stacyjnej jest Msza święta sprawowana o godz. 20. 
 
Pierwszym Kościołem Stacyjnym inaugurującym IV edycję Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Warszawie jest Świątynia Opatrzności Bożej. O godzinie 20.00 uroczystą Eucharystię odprawi o godzinie 20.00 metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz. W czwartek (15.02) drugim kościołem stacyjnym będzie Parafia Bogurodzicy Maryi na Bemowie. 
 
 
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto