3 mln zł na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego w Koszalinie

13-03-2018

Na realizację mają szanse nie tylko projekty ogólnomiejskie, ale także te osiedlowe. To nowość.

Podziel się ze znajomymi
Urząd Miejski w Koszalinie
Urząd Miejski w Koszalinie | alg
19 marca wystartuje koszaliński Budżet Obywatelski 2019. Ta edycja będzie różniła się od poprzednich. Przede wszystkim kwota do rozdysponowania na realizację różnych projektów, w tym osiedlowych, zwiększona została do 3 milionów złotych. O zmianach mówił na konferencji prasowej prezydent Koszalina Piotr Jedliński (szczegóły w materiale audio).

Działania rozpoczną się od spotkań osiedlowych. Harmonogram przedstawia Tomasz Czuczak sekretarz miasta Koszalina (w materiale audio). Spotkania osiedlowe odbywać się będą w terminie 19 marca- 27 kwietnia. Projekty można składać od 26 marca do 13 maja. Następnie projekty przejdą ocenę formalną i po tym etapie część z nich poddana zostanie głosowaniu mieszkańców. 

Zmiany w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zostały wprowadzone na podstawie m.in. wyników konsultacji społecznych. To wyjaśniła podczas konferencji prasowej Monika Widocka z Pracowni Pozarządowej.
Przypomnijmy, tegoroczna pula środków do rozdysponowania w ramach BO będzie wynosiła 3 mln zł, z czego 45 tysięcy zostanie przeznaczone na promocję i organizację budżetu obywatelskiego. Więcej informacji , regulamin oraz harmonogram na stronie www.budzetobywatelski.koszalin.pl.

mw/alg
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina
Tomasz Czuczak, sekretarz miasta Koszalina
Monika Widocka, Pracownia Pozarządowa w Koszalinie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto