Kierowcy meleksów bojkotują miejski konkurs na przewóz osób

13-03-2018

Krakowscy urzędnicy ogłosili konkurs na przewozy osób meleksami po Starym Mieście. Chodzi o teren parku kulturowego, gdzie nowe przepisy dopuszczą maksymalnie 70 takich pojazdów.

Podziel się ze znajomymi
Fot. Sylwia Adamczyk.
Fot. Sylwia Adamczyk.
- To będzie punktacja. Im więcej punktów dostanie dany przewoźnik, tym wyższe miejsce w rankingu. Będzie brany pod uwagę wiek pojazdu, jego warunki techniczne. Taki meleks będzie też musiał wizualnie i gabarytowo spełniać określone parametry - mówi Dariusz Nowak z Urzędu Miasta Krakowa.

Warunki niemożliwe do spełnienia - twierdzą niektórzy przedsiębiorcy. Ich zdaniem żadna stacja diagnostyczna w Krakowie nie chce się podjąć badania meleksów. Dlatego będą bojkotować konkurs. - Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazał listę stacji diagnostycznych, które mają przeprowadzać badania dla tych pojazdów. Obdzwoniliśmy wszystkie te stacje, żadna nie chce się tego podjąć, a większość z nich twierdzi, że jest to nielegalne i nie mają do tego uprawnień - zapowiada prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pojazdów Ekologicznych Grzegorz Kompa.

Urzędnicy jednak nie ustępują. Na składanie ofert w konkursie dali meleksiarzom czas do 11 kwietnia.
Posłuchaj materiału Bartłomieja Plewni

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto