W niedzielę Marsz Świętości Życia

13-04-2018

W tym roku jego hasło brzmi „Jestem za życiem”. Głównym tematem jest adopcja. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na dzieci czekające na miłość.

Podziel się ze znajomymi
W niedzielę Marsz Świętości Życia
W niedzielę Marsz Świętości Życia | fot. marszprolife.pl
Wszystko dlatego, że w domach dziecka jest wciąż wiele dzieci. Pary z kolei, które mają problemy z poczęciem własnego dziecka nadal zbyt rzadko decydują się zostać rodziną zastępczą. Adopcja to także wart rozważenia temat dla tych, którzy swoje dzieci już wychowali i mają czas, który mogą poświęcić najmłodszym, którzy nie mają rodziców. To również apel do osób spodziewających się dziecka niechcianego, by nie dokonywali aborcji, tylko oddali dziecko do adopcji.

Uczestnicy marszu spotkają się o 11 w Archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela oraz Katedrze Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła. To dlatego, że Marsz Świętości Życia organizują wspólnie obie diecezje: warszawska i warszawsko-praska. Po Mszach Świętych ruszą sprzed Kolumny Zygmunta na Starym Mieście o godzinie 12:30. Przejdą Krakowskim Przedmieściem do bazyliki Świętego Krzyża. Tam otrzymają błogosławieństwo.

Tradycyjnie w ramach Marszu Świętości Życia przed pomnikiem Mikołaja Kopernika będzie prowadzona zbiórka „Pielucha dla malucha”. Można będzie przynosić kosmetyki dla dzieci, pieluchy i mleko. Dary trafią do domów samotnej matki w Chyliczkach i podwarszawskiej Zielonce.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto