Podgórze, Dębniki, Łagiewniki - tam kradną najwięcej samochodów

13-04-2018

Prawie 200 aut skradziono w ubiegłym roku w Krakowie. Statystyki publikuje policja. Najwięcej samochodów znika z Podgórza, Dębnik i Łagiewnik - aż 1/4 kradzieży miała miejsce w tych dzielnicach.

Podziel się ze znajomymi
Fot. Sylwia Adamczyk
Fot. Sylwia Adamczyk
Barbara Szczerba z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie apeluje o ostrożność. - Zalecamy różnego rodzaju zabezpieczenia mechaniczne i elektroniczne, a w przypadku systemów bezkluczykowych noszenie karty transpondera w etui lub pokrowcu, który uniemożliwi zeskanowanie - przechwycenie sygnału radiowego, przesyłanego pomiędzy samochodu a kartą - mówi.

Mieszkańcy wspomnianych dzielnic są zdziwieni tymi liczbami. Ich zdaniem żyją w spokojnych okolicach. - Nie wiem o żadnej kradzieży, sam nie byłem też nigdy świadkiem takiego zdarzenia. To zaskakujące - mówi jeden z mieszkańców. - Mieszkam tu od 15 lat, jest dużo spokojniej niż dawniej - dodaje krakowianka, z którą rozmawiał nasz reporter.

Ponad połowa skradzionych samochodów to auta niemieckich marek. Policja apeluje zwłaszcza do ich właścicieli, by nie zostawiali ich w miejscach ogólnodostępnych.
Posłuchaj materiału Jakuba Paducha

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto