Targówek planuje... prohibicję

16-04-2018

Dzielnica chce zakazu sprzedaży alkoholu w nocy. Tłumaczy, że to pozwoli zadbać o spokój i porządek. Miasto jednak kręci nosem na ten pomysł.

Podziel się ze znajomymi
Targówek planuje... prohibicję
Targówek planuje... prohibicję | fot. Wikipedia
Radni dzielnicy chcą by procentów nie można było kupić między 23 a 6 rano. To dlatego, że ich zdaniem ostatnio jest zbyt dużo nocnych awantur i imprez zakłócających spokój mieszkańców. Zakaz miałby dotyczyć także stacji benzynowych i lokali gastronomicznych. Mieszkańcy mieli zgłosić radnym piętnaście uciążliwych miejsc sprzedaży alkoholu. W związku z tym, że nie da się zakazać funkcjonowania konkretnym punktom, zakaz musi objąć cały Targówek - tłumaczy dzielnica. Nocna prohibicja została przegłosowana przez Radnych Prawa i Sprawiedliwości bez dyskusji nad dokumentem, czego mieli domagać się radni Platformy Obywatelskiej.

Teraz uchwała podjęta przez radę dzielnicy trafiła do stołecznego ratusza. Musi ją jeszcze zatwierdzić Rada Warszawy. Urząd Miasta jest jednak sceptyczny w kwestii pomysłu z Targówka. Jak mówi jego rzecznik - Bartosz Milczarczyk - Stolica nie widzi powodów do tego, by ogłosić nocną prohibicję. Jeśli warszawscy radni zwrócą się do ratusza o opinię, ta będzie negatywna - zapewnia Milczarczyk. Możliwość wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu dała samorządom nowelizacja ustawy dotyczącej trzeźwości. Wprowadziła ona także całkowity zakaz picia w miejscach publicznych. Zostawiła jednak furtkę do tego, by lokalne władze mogły wyznaczyć strefy, w których alkohol można spożywać. Od piątku (20.04) taka strefa będzie obowiązywała w Warszawie na Bulwarach Wiślanych. Zdecydowali o tym w stosownej uchwale stołeczni radni.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto

Przed chwilą graliśmy:

Sprawdź, co wcześniej graliśmy