Muzeum w Ossowie z opóźnieniem?

16-04-2018

Mowa o placówce, która ma upamiętnić Cud nad Wisłą. Miała być gotowa na stulecie wydarzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że ten plan się nie powiedzie.

Podziel się ze znajomymi
Wizualizacja muzeum
Wizualizacja muzeum | Źródło: Materiały prasowe
Na razie powstała tylko koncepcja architektoniczna. W konkursie wystartowała tylko jedna z sześciu zaproszonych do niego pracowni, bo było jedynie 10 dni na przygotowanie prac. Konkurs zorganizowany bez przetargu został skrytykowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. Koncepcja przygotowana do konkursu przewiduje budynek muzeum na sztucznym wzgórze, z którego będą poprowadzone szerokie na cały nasyp schody. Nie ma jednak zlecenia na projekt budynku.

Muzeum Cudu nad Wisłą według założeń ma być filią Muzeum Wojska Polskiego. Przedstawiciele placówki potwierdzają, że projektu nie ma. Dodają, że w związku z tym nie jest znana data rozpoczęcia, ani zakończenia budowy. Realizacja inwestycji została zawieszona, bo trwają konsultacje z Ministerstwem Obrony Narodowej. Muzeum w Ossowie według założeń ma kosztować 100 milionów złotych. Setna rocznica Cudu nad Wisłą będzie w 2020 roku.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto