"Chętnych będą setki tysięcy" - miasto przygotowuje się do wydania Karty Krakowskiej

16-04-2018

Krakowski magistrat będzie potrzebował rąk do pracy. Od lipca tymczasowo zatrudnione osoby pomogą w przyjmowaniu wniosków o wydanie Karty Krakowskiej. Inaczej urząd miasta czekałby paraliż.

Podziel się ze znajomymi
Fot. Sylwia Adamczyk
Fot. Sylwia Adamczyk
- Spodziewamy się, że chętnych będą setki tysięcy. To są ciągle szacunki - mówi wiceprezydent miasta Andrzej Kulig. - Myślimy, że na początek to będzie około 300 tysięcy mieszkańców i to jest pewne. Ostateczna liczba będzie jednak dużo większa, bo obietnice wynikające z tej karty są daleko idące - dodaje.

Na początek Karta Krakowska będzie uprawniała do 20% zniżki na bilety okresowe komunikacji miejskiej i ulg przy wejściu do krakowskich muzeów. W przyszłości karta może zapewnić pierwszeństwo przy rekrutacji w żłobku. Dokument będzie mogła dostać osoba zameldowana w Krakowie lub rozliczająca PIT w jednym z krakowskich urzędów skarbowych.

Wnioski można będzie składać od lipca. Punkty ich przyjmowania będą rozsiane po całym mieście - w budynkach magistratu, ale też galeriach handlowych i na pętlach tramwajowych.
Posłuchaj materiału Marcela Wandasa

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto