Wieżowiec wciśnięty między bloki jednak powstanie

17-04-2018

Urzędnicy wojewody mazowieckiego uchylili decyzję stołecznego ratusza. Ten bowiem odmówił inwestorowi wydania pozwolenia na budowę. Dzieci z przedszkola stracą dostęp do słońca.

Podziel się ze znajomymi
Wieżowiec wciśnięty między bloki jednak powstanie
Wieżowiec wciśnięty między bloki jednak powstanie | fot. Google Maps
Mowa o budynku, który ma mieć od pięciu do jedenastu pięter i według planów stanie na skwerze między budynkami przy Alei Solidarności 60 i 60a. Z jednej strony inwestycji jest też przedszkole przy Schillera. Po wybudowaniu budynku, najmłodsi będą widzieli słońce tylko przez dwie godziny dziennie. Urząd miasta nie wydał więc pozwolenia, bo wieżowiec odebrałby naturalne światło w pewnym stopniu wszystkim okolicznym budynkom. Urzędnicy wojewody uchylając decyzję ratusz uzasadnili to tym, że nowy wieżowiec będzie stanowił "zabudowę śródmiejską uzupełniającą" i dlatego zgodnie z przepisami okolicznym budynkom powinno w zupełności wystarczyć ustawowe minimum, czyli półtorej godziny światła słonecznego dziennie.

Osiedle, wewnątrz którego ma powstać inwestycja jednego z deweloperów powstało w latach 60. ubiegłego wieku. Wtedy standardy budowania były zupełnie inne niż dzisiaj. Dobre nasłonecznienie mieszkań miało rekompensować ich małą powierzchnię. Teraz mieszkańcy ten "bonus" stracą.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto

Przed chwilą graliśmy:

Sprawdź, co wcześniej graliśmy