Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej

14-05-2018

Do 20 maja można skorzystać w Gdańsku z darmowej pomocy specjalistów: psychoterapeutów, psychologów, a także pedagogów.

Podziel się ze znajomymi
Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej
Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej
 Rozpoczynają się Gdańskie Dni Pomocy Psychologicznej „Zdrowie Zaczyna się w Głowie”. Specjaliści zachęcają, by „korzystać ze wsparcia nie tylko w sytuacji ostrego kryzysu czy poważnych trudności emocjonalnych, ale także gdy pojawiają się pierwsze niepokojące sygnały: wahania nastroju, trudności ze snem, brak radości z dotychczas satysfakcjonujących sfer życia”.

Często to ciało człowieka daje znaki, że zaczyna się dziać coś złego w sferze psychologicznej. Mogła pojawić się bóle głowy, kręgosłupa, żołądka czy inne medycznie niewytłumaczalne dolegliwości.

- Zwracanie się po wsparcie w sytuacjach kryzysowych, ale także wtedy, gdy chcemy coś po prostu zmienić w swoim życiu, jest przejawem dbania o siebie i dojrzałości – przekonuje Katarzyna Wieczorek, psychoterapeutka z Fundacji Wspierania Rodzin Przystań, pomysłodawczyni Gdańskich Dni Pomocy Psychologicznej „Zdrowie zaczyn się w głowie”.

Jak alarmuje WHO nieleczona depresja powoduje szereg poważnych konsekwencji. To nie tylko długotrwała niezdolność do pracy czy nauki, ale też choroby somatyczne, samouszkodzenia czy próby samobójcze. Jak podjreślają organizatorzy kampanii: „depresję można wcześnie rozpoznawać i skutecznie leczyć”.

- Chcemy, by gdańszczanie spróbowali, czym jest konsultacja z terapeutą czy udział w warsztatach rozwoju osobistego i przekonali się, że to nic wstydliwego dać sobie pomóc – mówi Joanna Kiedrowicz z Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży.

W ramach Gdańskich Dni Pomocy Psychologicznej mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych, wziąć udział w warsztatach, wykładach i seminariach. Wszystko odbywa się bezpłatnie. Lista ośrodków udzielających konsultacji psychologicznych oraz kalendarium wydarzeń dostępne są na stronie zdrowiezaczynasiewglowie.pl

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto