Michał Wąsowicz znów rządzi Włochami

15-05-2018

Tak zdecydowała prezydent Warszawy. Odwołany przez radnych burmistrz dzielnicy wrócił na stanowisko. Zmienił się jednak jeden z jego zastępców.

Podziel się ze znajomymi
Michał Wąsowicz znów rządzi Włochami
Michał Wąsowicz znów rządzi Włochami | fot. Wikipedia
Rada dzielnicy najpierw odwołała włodarza, a potem nie potrafiła się porozumieć w sprawie jego zastępcy. Pat utrzymany był tak długo, że dzielnicowi rajcy nie wyrobili się w ustawowym terminie. Nowego włodarza musiała więc wskazać Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak się okazało, kandydata na to miejsce nie szukała zbyt daleko. Dotychczasowy burmistrz (dawniej związany z PiS) znów rządzi Włochami, jednym z jego zastępców pozostał Jerzy Kowaliszyn z Porozumienia dla Włoch. Ponownie na stanowisko wiceburmistrza nie został jednak powołani Christian Młynarek z PiS, bo jego miejsce zajął były radny Białołęki – Mariusz Wajszczak.

Przypomnijmy, historia odwołania burmistrza Włoch sięga tak naprawdę końca ubiegłego roku. Wówczas Michał Wąsowicz został wyrzucony z PiS za krytykowanie partii. Wcześniej zarzucono mu opieszałość w powoływaniu osoby na stanowisko wicedyrektora jednej ze szkół. Burmistrz był przeciwny pomysłowi tworzenia kolejnego etatu we władzach placówki. Ostatecznie Michał Wąsowicz został odwołany na początku kwietnia tego roku, ale radni nie dogadali się co do wyboru jego następcy.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto