Matka Boża Szkaplerzna otrzyma korony

16-05-2018

Mowa o obrazie z parafii w Warce. Koronacja wizerunku Maryi będzie w niedzielę (20.05). W uroczystościach weźmie udział Metropolita Warszawski

Podziel się ze znajomymi
Matka Boża Szkaplerzna otrzyma korony
Matka Boża Szkaplerzna otrzyma korony | fot. Archidiecezja Warszawska
Korony ufundowali mieszkańcy miasta. Obraz otrzyma także odnowione sukienki, które ozdobione są kamieniami szlachetnymi. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 17 czuwaniem z Maryją w Wieczerniku. Godzinę później ma rozpocząć się uroczysta Msza Święta Koronacyjna, której przewodniczył będzie Kardynał Kazimierz Nycz, homilię wygłosi zaś Biskup Józef Zawitkowski. O 19:30 zaplanowano procesję z obrazem do Sanktuarium, a o 21 Apel Jasnogórski.

Wizerunek Matki Bożej Szkaplerznej z Dzieciątkiem jest w Warce od około 1628 roku. Obraz przetrwał Potop Szwedzki w 1656 roku, kiedy miasto zostało niemal całkowicie spalone. Do Matki Bożej Szkaplerznej z Warki swoje modlitwy znosiły tłumy wiernych. Oddawano się także jej opiece. Od wielu lat pielgrzymi i mieszkańcy odmawiają przed obrazem Nowennę do Matki Bożej. Organizowane są także procesje ulicami Warki, podczas których niesiony jest obraz.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto