Gaworzyce mają swoje posłanki

16-05-2018

Zaowocowała pomysłowość i chęć do działania. Dwie uczennice gimnazjum w Gaworzycach dostały mandaty poselskie i wezmą udział w dwudziestych czwartych obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Podziel się ze znajomymi
Paulina i Daria wezmą udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży
Paulina i Daria wezmą udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży
Gaworzyce wyślą do Sejmu dwie posłanki. Nie musiały one jednak startować w wyborach. Wystarczyło wziąć udział w rekrutacji, w której zadanie polegało na zorganizowaniu kampanii wyborczej posła lub posłanki z 1919 roku. Wspólnie z opiekunką projektu postawiły na Marię Moczydłowską, która działała na rzecz wsi i prohibicji w Polsce. Pomysł i wykonanie spodobał się komisji, która zaprosiła dwie uczennice na obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mówi nauczycielka Magdalena Trzcińska.

- To nie pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się wziąć udział w tym projekcie. Cztery lata temu też nam się udało - mówiła nam nauczycielka koordynująca akcje, Magdalena Trzcińska. - Uczennice bardzo zaangażowały się w konkurs. Musiały stworzyć kampanie, ale taką z lat dwudziestych XX wieku. Nie mogły korzystać zatem z obecnych cudów techniki, takich jak chociażby Internet - uzupełniała.

Młodzi posłowie w trakcie posiedzenia będą debatować na temat posłów pierwszej kadencji Niepodległej. - Na razie mam w planach się przyglądać, co robią inni moi koledzy posłowie. Jednak na miejscu możliwe, że zdecyduje się coś powiedzieć. Mam prawie ułożone w głowie, co chciałabym poruszyć - zapowiadała Paulina Galus, uczennica klasy drugiej gimnazjum. - Nie ma stresu, bo czym tu się denerwować - mówiła jej koleżanka Daria Hajduk.

Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży zostaną zorganizowane tradycyjnie pierwszego czerwca i odbędą się już po raz dwudziesty czwarty.
Uczennice gaworzyckiego gimnazjum dostały mandat poselski

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto