Wnioski do budżetu obywatelskiego

15-05-2018

Głogowski ratusz rozpoczyna nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Czeka na projekty dotyczące ważnych z punktu widzenia mieszkańców zadań i inwestycji.

Podziel się ze znajomymi
pieniądze
pieniądze
Głogowski ratusz rusza z kolejną edycją budżetu obywatelskiego. Czeka na projekty mieszkańców dotyczące ważnych z ich punktu widzenia zadań i inwestycji.

Mówi prezydent Rafael Rokaszewicz: Wnioski można będzie składać, od 21 maja do 29 czerwca. Po tym projekty trafią do oceny, a następne pod koniec września ogłosimy już bazę zweryfikowanych pomysłów, na które w październiku będzie można głosować.

Budżet obywatelski realizowany jest w Głogowie już od pięciu lat. W tym czasie dzięki aktywności mieszkańców udało się zrealizować kilkadziesiąt projektów. Wśród najczęściej zgłaszanych propozycji były budowy nowych placów zabaw, boisk oraz remonty chodników. Ale nie tylko. Prezydent wspomina, że dzięki temu budżetowi powstały m. in. plaża czy przystanki autobusowe w kształcie bramek.

W tym roku mieszkańcy będą mieli do rozdysponowania dwa i pół miliona złotych. Szczegóły dotyczące tegorocznego budżetu obywatelskiego oraz wnioski znaleźć można na stronie internetowej urzędu miasta.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto