Długo wyczekiwane obiekty sportowe

17-05-2018

Od teraz lekcje wychowania fizycznego będą prawdziwą przyjemnością. Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie doczekali się nowoczesnych obiektów sportowych.

Podziel się ze znajomymi
Po oficjalnym otwarciu na hali sportowej rozegrano mecz
Po oficjalnym otwarciu na hali sportowej rozegrano mecz
 Ich renowacja kosztowała ponad milion złotych, ale dzięki temu odpowiadają wszelkim nowoczesnym standardom. Mowa o obiektach sportowych, które uroczyście otwarto w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych. Teraz uczniowie mogą korzystać nie tylko z zupełnie nowej sali gimnastycznej, ale także siłowni i szatni z prysznicami. - To długo wyczekiwana inwestycja - mówiła dyrektorka szkoły Marta Greber. - Marzyliśmy o tym, aby nasi uczniowie mogli korzystać z sali gimnastycznej czy siłowni z prawdziwego zdarzenia. Udało się - dodawała.

Ponad sześćset tysięcy złotych do remontu dołożył powiat. Reszta to dotacja z państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. - Przybyliśmy na otwarcie tych obiektów z wielką radością. Ta radość jest spowodowana przede wszystkim uśmiechami tych dzieci - mówił starosta Jarosław Dudkowiak. - To najnowocześniejszy obiekt, w pełni klimatyzowany i z zapleczem sanitarnym - uzupełniał.

W uroczystym otwarciu obiektów sportowych udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz, uczniowie oraz szkolni paraolimpijczycy. Był także dawny nauczyciel wychowania fizycznego w tej szkole. - Jestem oczarowany. Życzę wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, żeby mieli takie warunki - powiedział Andrzej Kulhawik.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto