Caritas: wsparcie akcji wakacyjnej

07-06-2018

Cały czas można wspomóc wakacyjną akcję Caritas w Łodzi. W tym roku Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje przede wszystkim turnusy rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych. Wszystkie odbywają się w ośrodku Caritas w Drzewocinach.

Podziel się ze znajomymi
Caritas: wsparcie akcji wakacyjnej
Caritas: wsparcie akcji wakacyjnej | Archiwum Caritas w Łodzi
Od razu po rozpoczęciu wakacji Caritas wspólnie z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi organizuje turnus AmaDeum. Każdy uczestnik ma tam swojego opiekuna - przypomina Tomasz Kopytowski z Caritas w Łodzi.

Od początku wakacji najpierw do Drzewocin przyjadą niepełnosprawne dzieci w ramach koloni AmaDeum - które od wielu lat organizują klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Ponad czterdziestka niepełnosprawnych dzieciaków będzie w tym roku wypoczywać i rehabilitować się podczas 14-dniowego turnusu.
Potrzebują tak naprawdę pomocy, towarzyszenia - niemal 24 godziny na dobę. I rzeczywiście jest oddane grono wolontariuszy, którzy co roku są rekrutowani, żeby sprawować opiekę, bawić się, być ze swoim podopiecznym.


Wypoczynek dzieci niepełnosprawnych można wesprzeć finansowo, najłatwiejszym sposobem jest wpłata przez platformę Dobromat - tłumaczy Tomasz Kopytowski.

Prosimy państwa o wsparcie i o pomoc, bo ciągle są osoby, są dzieci, jest młodzież, która takiego wsparcia finansowego potrzebuje. Proszę sobie wyobrazić, że zdarzają się dzieci, które przyjeżdżają z jedną zmianą odzieży. Które trzeba doposażyć: trzeba kupić szczoteczkę do zębów i pastę, zaopatrzyć w jakieś ciepłe ubranie czy dodatkowe buty. Na to wszystko są potrzebne pieniądze. I również na to, żeby dziecko, które jest ubogie - którego rodziców nie stać na to, żeby mogło pojechać na turnus kolonijny, czy rehabilitacyjny - mogło w takim wypoczynku letnim wziąć udział.

W tym roku Caritas Archidiecezji łódzkiej organizuje tylko jeden turnus typowo kolonijny dla dzieci z najuboższych rodzin regionu łódzkiego.

POSŁUCHAJ:
Tomasz Kopytowski - AmaDeum
Tomasz Kopytowski - wsparcie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto