26. Bieg Papieski odbył się w Karlinie

11-06-2018

Relacja z 26. Biegu Papieskiego w Karlinie. 206 uczestników startowało, wszyscy ukończyli bieg. Najstarszy uczestnik miał 87 lat.

Podziel się ze znajomymi
Bieg Papieski w Karlinie
Bieg Papieski w Karlinie | Magda Wanowska
Ponad 200 uczestników pobiegło w 26. Biegu Papieskim w Karlinie. Najszybszy okazał się zawodnik z Ukrainy. 15 km pokonał w 49 minut i 13 sekund.

Bieg rozpoczął się przy figurze Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie. Meta była na stadionie w Karlinie. Wielu zawodników biegło po raz kolejny, tak jak najstarszy tegoroczny uczestnik pan Marian Bartnik z Koszalina, rocznik 1931. Mimo upału, wszystkim zawodnikom udało się ukończyć bieg. Przed głównym dystansem odbyły się biegi integracyjne, w których udział wzięło 860 uczestników, w tym dzieci, samorządowcy i duchowni. W swojej idei bieg jest upamiętnieniem pielgrzymki św. Jana Pawła II na ziemie koszalińskie.

Patronat medialny nad Biegiem Papieskim sprawowało Radio Plus Koszalin.