Toaletę w Warszawie znajdziemy łatwiej

12-06-2018

To za sprawą mapy. Na tej dostępnej w serwisie internetowym ratusza oznaczono publiczne WC. Według urzędników, taka potrzeba wypłynęła od samych mieszkańców.

Podziel się ze znajomymi
Toaletę w Warszawie znajdziemy łatwiej
Toaletę w Warszawie znajdziemy łatwiej | fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Dla wielu warszawiaków czy turystów odnalezienie publicznego szaletu na terenie Stolicy było do tej pory zadaniem trudnym do wykonania. Rzadko bowiem w przestrzeni miejskiej pojawiają się drogowskazy prowadzące do WC. Nawet niektóre oznaczenia łatwo przeoczyć. Teraz ma to ułatwić działająca od dłuższego czasu w internecie mapa „Warszawa dzisiaj”. Można na niej teraz wybrać opcję, która pokaże nam wszystkie miejskie toalety. Są tam także informacje na temat godzin otwarcia szaletów i tego czy są one przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki mapie wiadomo też, w której toalecie znajduje się przewijak.

Oznaczono w sumie blisko 400 miejsc, w których można załatwić potrzeby fizjologiczne. Są to zarówno wolnostojące przenośne WC, automatyczne toalety należące do miasta, ale także te umiejscowione w budynkach użyteczności publicznej czy w lokalach gastronomicznych, które na podstawie umowy z miastem udostępniają WC mieszkańcom i turystom. Wkrótce gotowa będzie także mapa dostępna dla użytkowników telefonów komórkowych.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto