Koleje Mazowieckie popierają rozbudowę lotniska w Modlinie

12-06-2018

Przewoźnik wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Wszystko to ma związek z blokowaniem rozwoju portu. Wcześniej o pomoc do rządu apelowali radni Sejmiku Województwa.

Podziel się ze znajomymi
Koleje Mazowieckie popierają rozbudowę lotniska w Modlinie
Koleje Mazowieckie popierają rozbudowę lotniska w Modlinie | fot. Archiwum
Modlin nie może się rozbudować, bo jeden z właścicieli – spółka Państwowe Porty Lotnicze – nie popierała od pewnego czasu planowanych inwestycji. Chodzi między innymi o rozbudowę terminali, by lotnisko mogło przyjąć większą liczbę pasażerów. Rząd też nie był ostatnio skory do pomocy mazowieckiemu lotnisku. Wszystko dlatego, że lansowana jest idea Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów oraz zwiększenia oferty lotniska w Radomiu.

Teraz głos w sprawie zabrały także Koleje Mazowieckie. Przewoźnik bowiem od 2010 roku prowadzi szereg działań, które mają ułatwić pasażerom dojazd do Modlina. Do tej pory zakupionych zostało blisko 50 nowych pociągów, uruchomiono dodatkowe połączenia między Lotniskiem Chopina a Modlinem, są też autobusy Kolei Mazowieckich dowożące pasażerów ze stacji kolejowej w Modlinie do portu lotniczego. Spółka zapowiada, że pragnie dalej rozwijać ułatwienia dla podróżnych.

Kolejne nowe składy mają zostać zakupione w ramach gigantycznego kontraktu na dostawę pociągów do roku 2022. Koleje oczekują także od PKP PLK realizacji budowy nowej infrastruktury, czyli odcinka linii od stacji Modlin do Mazowieckiego Portu Lotniczego wraz z budową tam stacji kolejowej. Według tego, co w oświadczeniu piszą Koleje Mazowieckie, prace nad realizacją tego projektu są już szeroko zakrojone i wydano na nie sporo pieniędzy. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec roku 2022. Wówczas czas podróży z centrum Stolicy ma się skrócić z 60 do 45 minut, a pociągi do Modlina mają jeździć co 30 minut.

Koleje Mazowieckie piszą, że mając na względzie te działania, w pełni popierają dążenia samorządu województwa mazowieckiego do rozbudowy portu. Jednocześnie z niepokojem patrzą na niepewne losy tej inwestycji. Pocieszeniem mogą być ostatnio słyszalne w mediach słowa polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy coraz głośnie mówią o tym, że po wybudowaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, wciąż będzie miejsce do działania lotnisk na Okęciu, w Radomiu i także Modlinie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto