Z Warszawy do Lublina polecimy samolotem

13-06-2018

Takie połączenie planuje uruchomić LOT. Państwowy przewoźnik zaczął już nawet sprzedaż biletów. Może to być odpowiedź na trwający remont linii kolejowej ze Stolicy na Wschód.

Podziel się ze znajomymi
LOT Polish Airlines Boeing 787
LOT Polish Airlines Boeing 787 | fot. Flickr
Samolotem do Lublina przedostaniemy się w 45 minut. Pociągiem podróż trwa obecnie około trzech godzin, samochodem tylko dwadzieścia minut krócej i to pod warunkiem, że na trasie nie ma korków. Kolejarze remontują trasę Warszawa-Lublin od zeszłego roku. Wciąż nie wiadomo, czy połączenia wrócą na odcinek Lublin-Pilawa jeszcze w tym roku. Trwa też remont drogi krajowej numer 17. Większość prac między Warszawą a Kurowem powinna zostać wykonana w 2019 roku, ale do 20212 mają potrwać roboty bliżej Stolicy.

LOT wystartuje w rejs z Okęcia na lotnisko w podlubelskim Świdniku dopiero po wakacjach. Pierwszy samolot odleci 3 września. Maszyna odleci raz dziennie o 13:40 z Warszawy i 15:10 z Lublina. Samoloty będą latały w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Na pokładzie będzie mogło się zmieścić 78 pasażerów. Polskie Linie Lotnicze LOT liczą, że pasażerom nowe połączenie przypadnie do gustu. Także tym, którzy w Warszawie zamierzają się przesiąść na inne samoloty.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto