Przy Łazienkowskiej skontrolują autokary

13-06-2018

Policjanci Komendy Stołecznej Policji z początkiem wakacji uruchomią specjalny posterunek na parkingu przed halą Torwar. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych.

Podziel się ze znajomymi
Kontrola autokaru
Kontrola autokaru | fot. Komenda Stołeczna Policji
Mundurowym będą pomagali także funkcjonariusze Inspektoratu Transportu Drogowego. Policjanci przewidują, że próśb o sprawdzenie pojazdów będzie wiele. Co roku bowiem rodzice i organizatorzy wakacyjnych wycieczek zgłaszają się do stołecznej drogówki. Chcą w ten sposób spać spokojniej i mniej martwić się o zdrowie i życie najmłodszych. To właśnie pod koniec czerwca zaczynają się masowe wyjazdy na obozy czy kolonie.

Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdów. Chodzi między innymi o ogumienie, hamulce, płyny eksploatacyjne czy ważność badań technicznych w dowodach rejestracyjnych autokarów. Nie bez znaczenia będą także czas pracy i trzeźwość kierujących. To od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas podróży. Kontrole autokarów na parkingu przy warszawskim Torwarze rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do 30 sierpnia.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto