Abp Władysław Ziółek: rocznica wizyty Jana Pawła II w Łodzi

13-06-2018

O drogowskazach pozostawionych w Łodzi przez papieża Jana Pawła II mówił w środę, 13 czerwca, arcybiskup senior Władysław Ziółek. Emerytowany metropolita łódzki w łódzkiej katedrze sprawował mszę świętą z okazji 31-ej rocznicy wizyty papieża-Polaka w Łodzi.

Podziel się ze znajomymi
Abp Władysław Ziółek: rocznica wizyty Jana Pawła II w Łodzi
Abp Władysław Ziółek: rocznica wizyty Jana Pawła II w Łodzi
W homilii w łódzkiej katedrze arcybiskup Władysław Ziółek mówił o drogowskazach pozostawionych przez Ojca Świętego podczas wystąpień w poszczególnych etapach wizyty w Łodzi.

Wtedy, przed 31 laty, w ów dzień, który się zapowiadał w Łodzi wichurą i słotą, a był słonecznym dniem zaczynającego się lata, Ojciec Święty Jan Paweł II rozsnuwał przed nami zadania na długą drogę. Bo to nie były pouczenia tylko na ówczesny dzień i na miesiące. To były prawdziwie prorocze słowa. Dziś, po tym, co się w ciągu minionych 30 lat wydarzyło w Polsce, możemy bez cienia wątpliwości powiedzieć, że papieska homilia z łódzkiego lotniska, że krótki adres do świata kultury i nauki w katedrze, że wreszcie przemówienie w hali fabrycznej do włókniarek - o geniuszu kobiecym - były drogowskazami na czas obecny.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Uroczystości upamiętniające 31-ą rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Łodzi odbywały się także - poza łódzką bazyliką archikatedralną - w kościołach: Świętej Anny, Najświętszego Imienia Maryi oraz Wniebowstąpienia Pańskiego. Na terenie tych właśnie parafii znajdują się miejsca, które odwiedził papież-Polak.

POSŁUCHAJ:
Abp Władysław Ziółek - drogowskazy
Abp Władysław Ziółek - całe kazanie
Ks. Ireneusz Kulesza - powitanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto