Trwa budowa Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie

14-06-2018

To wotum wdzięczności za pielgrzymkę papieża z 13 czerwca 1999 r. Podwarszawski Radzymin słynie z cudownych uzdrowień. Sanktuarium ma być gotowe w 2020 roku.

Podziel się ze znajomymi
Trwa budowa Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie
Trwa budowa Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie | fot. www.jp2.waw.pl
Świątynia ma być gotowa w setna rocznicę urodzin Karola Wojtyły i wybuchu Bitwy Warszawskiej. To właśnie w okolicach Radzymina, na przedpolach Warszawy w 1920 roku miała miejsce decydująca batalia wojny polsko-bolszewickiej. W roku 1999 w Radzyminie Papież Jan Paweł II podziękował za zwycięstwo Polaków. Mieszkańcy też postanowili podziękować za wizytę Papieża. Dlatego postanowili ufundować sanktuarium.

Kościół wciąż jest w trakcie budowy. W tym tygodniu mają zostać wstawione okna, wciąż stawiana jest wieża. Na przyszły rok zaplanowane są prace wewnątrz obiektu. Pojawią się instalacje elektryczne, a w 2020 roku także posadzka. Pod koniec roku rocznicowego wierni i duchowni chcą konsekrować świątynię, by móc modlić się już wewnątrz budynku. Na razie do dyspozycji jest tylko kaplica w domu parafialnym, ale nie wystarcza ona na tak dużą liczbę wiernych. Dlatego przed kaplicą stanął namiot, a w nim można na telebimie śledzić na żywo, to co dzieje się w środku przed ołtarzem.

Jak mówi kustosz sanktuarium - ksiądz Krzysztof Ziółkowski - Jan Paweł II daje odczuć, że to jest miejsce wybrane i za jego przyczyna Bóg udziela wiernym łask. Do tej pory miało dojść do przypadków niewytłumaczalnych medycznie uzdrowień, a także nawróceń czy odrodzeń zagrożonych małżeństw. W trzech przypadkach dotyczących uzdrowienia chodziło o choroby nowotworowe. Lekarze nie dawali chorym dużych szans na przeżycie. Jednak po modlitwie przy relikwiach Świętego Jana Pawła II choroby udało się pokonać. Budowę sanktuarium wciąż można wesprzeć. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.jp2.waw.pl.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto