Lotnisko Chopina chce rozbudować terminale

14-06-2018

Inwestycja ma dojść do skutku mimo niejasnych planów w kwestii przyszłości portu. Rząd raz twierdzi, że Okęcie zamknie, innym razem zaś, że będzie dla niego miejsce.

Podziel się ze znajomymi
Lotnisko Chopina
Lotnisko Chopina | fot. Wikipedia
Rozbudowę lotniska w Warszawie popiera prezes Polskich Portów Lotniczych. Mariusz Szpikowski dysponuje już nawet wstępnym harmonogramem prac. Jest już także niemal pewne porozumienie z Ministerstwem Obrony Narodowej, do którego formalnie należą grunty. Na razie nie ma mowy o konkretnych kwotach, ale kilka lat temu mówiło się o blisko 2226 milionach złotych. Tyle ma pochłonąć rozbudowa terminali do odpraw pasażerów do stref Non-Schengen czyli państwa poza Unia Europejską.

Dzięki inwestycji przepustowość lotnisk a zwiększy się do nawet 50 starów i lądowań w ciągu godziny. Na razie liczba ta waha się od 38 do 42. Pozostaje pytanie, po co wydawać tak duże pieniądze, jeśli za 10 lat lotnisko miałoby przestać funkcjonować? Pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, tłumaczy, że trwają analizy dotyczące możliwości pozostawienia Lotniska Chopina dla ruchu europejskiego i czarterowego. To ze względu na jego rangę dla Warszawy. Ostatecznych decyzji jednak na razie nie ma.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto