Zarząd Powiatu z absolutorium

13-06-2018

Podczas wyjazdowej sesji Rady Powiatu radni pozytywnie ocenili pracę Zarządu Powiatu oraz wykonanie budżetu starostwa za 2017 rok. Nie było jednak jednomyślności.

Podziel się ze znajomymi
Starosta Jarosław Dudkowiak i wicestarosta Wojciech Borecki podczas sesji absolutoryjnej w Jerzmanowej
Starosta Jarosław Dudkowiak i wicestarosta Wojciech Borecki podczas sesji absolutoryjnej w Jerzmanowej | fot. Mateusz Król
 Jest absolutorium dla Zarządu Powiatu głogowskiego. Radni pozytywnie zaopiniowali jego pracę. Decyzja w tej sprawie nie zapadła jednak jednogłośnie. Choć strona formalna wykonanego w ubiegłym roku budżetu nie wzbudziła wątpliwości to opozycja znalazła inne powody dla których nie zdecydowała się poprzeć wniosku o pozytywne skwitowanie starosty i jego współpracowników. - Zdaniem naszego klubu, zarząd od początku kadencji nie przedstawił klarownej wizji funkcjonowania i rozwoju powiatu na cztery lata - uzasadniał Mirosław Strzęciwilk z klubu Jana Zubowskiego. - Zabrakło nam odpowiednio funkcjonującego programu kadencyjnego. Przez cztery lata wszystko było od przypadku do przypadku - dodawał.

Zarząd do krytyki radnych opozycji podszedł jednak ze spokojem. - Nie było ani jednego argumentu merytorycznego ze strony opozycji - odpowiadał starosta Jarosław Dudkowiak. - Warto zwrócić uwagę, że radni ci wstrzymali się przy głosowaniu nad sprawozdaniem finansowym za 2017 rok, a byli przeciwni absolutorium. To świadczy o nieodpowiedzialności - uzupełniał.

Za przyznaniem zarządowi absolutorium głosowało trzynastu radnych, jeden się wstrzymał a sześć osób było przeciw.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto