Zostań rodziną wspierającą

14-06-2018

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca do podpisania umowy i otrzymania zwrotu niektórych, poniesionych kosztów opieki.

Podziel się ze znajomymi
Zostań rodziną wspierającą
Zostań rodziną wspierającą
 Gdański MOPR zaprasza do współpracy otwartych ludzi, którzy już pomagają mniej zaradnym rodzicom i ich niepełnosprawnym dzieciom w wypełnianiu codziennych obowiązków lub chcieliby to robić. Udzielający wsparcia potrzebującym mogą zyskać formalny status rodziny wspierającej. Na podstawie zawartej z MOPR umowy otrzymają wówczas zwrot niektórych, poniesionych kosztów opieki np. zakupu niezbędnych środków higienicznych, zabawek, książek dla malca. Także kupna biletów do kina, na basen, organizacji wycieczki.

W przypadku opieki nad dzieckiem (lub dziećmi) niepełnosprawnym można dostać miesięcznie do 450 zł zwrotu wydatków. W trakcie sprawowania opieki rodzina wspierająca współpracuje również z asystentem rodziny, pracownikiem socjalnym.

- Można świetnie z pełnym zaangażowaniem pomagać np. potrzebującym sąsiadom z dziećmi, współpracując jednocześnie z instytucją pomocy społecznej - mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Informacje o uzyskaniu statusu rodziny wspierającej można otrzymać od pracowników w Centrach Pracy Socjalnej w dzielnicach.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto