Abp Grzegorz Ryś: wręczenie dekretów nominacyjnych

25-06-2018

Dziesięciu księży przeszło na emeryturę, kilkudziesięciu otrzymało nominacje proboszczowskie i wikariuszowskie. W poniedziałek w łódzkiej katedrze arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita Łódzki, wręczał nominacje duchownym Archidiecezji Łódzkiej.

Podziel się ze znajomymi
Abp Grzegorz Ryś: wręczenie dekretów nominacyjnych
Abp Grzegorz Ryś: wręczenie dekretów nominacyjnych
Księżom odchodzącym na emeryturę arcybiskup Grzegorz Ryś mówił o dalszej pracy, jaka ich czeka. A to dlatego, że odchodzących jest więcej niż nowo wyświęconych.

ZOBACZ FILM!

Odchodzi was na emeryturę dziesięciu a wyświęciliśmy na kapłanów pięciu. Z tego wiele wynika. A przede wszystkim wynika to, że nie czujcie się zwolnieni z pracy. 75 lat to jest dokładnie tyle, ile miała Abraham, gdy Bóg rozpoczął z nim historię Zbawienia. Pan Bóg jeden wie, co dla was przygotował. Ale na pewno nie zamknął z wami historii posługi kapłańskiej. To jest oczywiste.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Ważną zmianą w łódzkim Kościele jest nominacja nowego rektora Wyższego Seminarium Duchownego. Nowym rektorem został ksiądz Sławomir Sosnowski, zastępując księdza Jarosława Patera.

ZOBACZ FILM!

To jest wiadomość, którą muszą usłyszeć wszyscy. I chciałbym przy wszystkich podziękować księdzu Jarosławowi za bycie rektorem Seminarium. I myślę, że należą się brawa. Ksiądz prałat rektor pójdzie na probostwo do Julianowa. Natomiast chciałbym też wszystkim przedstawić nowego rektora Seminarium: księdza doktora Sławomira.

Zwracając się do wszystkich zmieniających miejsca pracy księży arcybiskup Grzegorz Ryś mówił o bożej łasce, która idzie przed nimi.

Rozumiem, że każdy z was musi się z tą decyzją zmierzyć i odkryć w niej bożą wolę. Niezależnie od tego - jednego jestem pewien: z takim tekstem zawsze przychodzi łaska Boga. Łaska - to znaczy miłość Boga do każdego. Do każdego z nas, kiedy się mierzymy z decyzjami, zawsze, zanim je podejmiemy, i zanim potem podejmiemy trud, który z nich wynika, Pan Bóg jest zawsze wcześniej ze Swoją łaską. Bóg nas nie posyła tak, że nam daje tylko i wyłącznie zlecenie. Bóg nam daje Swoją łaskę. W tych miejscach, do których macie pójść, wybierając na nowo swoje powołanie kapłańskie - Pan Bóg już jest przed wami. Tego jesteśmy pewni. To znaczy, że idzie przed wami Jego łaska.

Uroczyste wręczenie nominacji poprzedziła msza święta w łódzkiej katedrze.

POSŁUCHAJ:
Abp Grzegorz Ryś - emerytury
Abp Grzegorz Ryś - rektor
Abp Grzegorz Ryś - łaska
Abp Grzegorz Ryś - rektor seminarium
Abp Grzegorz Ryś - wystąpienie
Emerytury
Lista nominacji
Abp Grzegorz Ryś - homilia

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto