Caritas: ruszył turnus Ama Deum

26-06-2018

Od poniedziałku trwa pierwszy turnus rehabilitacyjny w ośrodku Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach. W turnusie Ama Deum uczestniczy około 40 niepełnosprawnych dzieci.

Podziel się ze znajomymi
Caritas: ruszył turnus Ama Deum
Caritas: ruszył turnus Ama Deum
Turnus Ama Deum organizowany jest wspólnie przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i Caritas. Rehabilitacja i wypoczynek dzieci niepełnosprawnych wymaga, aby każdy uczestnik miał swojego opiekuna - przypomina Tomasz Kopytowski z Caritas w Łodzi.

Ponad czterdziestka niepełnosprawnych dzieciaków będzie w tym roku wypoczywać i rehabilitować się podczas 14-dniowego turnusu. Potrzebują tak naprawdę pomocy, towarzyszenia - niemal 24 godziny na dobę. I rzeczywiście jest oddane grono wolontariuszy, którzy co roku są rekrutowani, żeby sprawować opiekę, bawić się, być ze swoim podopiecznym.

W tym roku w ośrodku Caritas w Drzewocinach podczas wakacji wypoczywają i uczestniczą w zabiegach rehabilitacyjnych niemal wyłącznie dzieci z różnymi stopniami niepełnosprawności. Organizowany jest tylko jeden turnus typowo kolonijny.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Tomasz Kopytowski - AmaDeum

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto