Weekend w mieście: Szanty w porcie i III Rajd Samochodowy

29-06-2018

W najbliższy weekend głogowianie nie będą narzekali na nudę. To za sprawą organizowanych ciekawych wydarzeń.

Podziel się ze znajomymi
III Powiatowy Rajd Samochodowych w niedzielę
III Powiatowy Rajd Samochodowych w niedzielę | Starostwo Powiatowe w Głogowie
Dla łaknących nadmorskich klimatów miejski ośrodek kultury przygotował kolejną edycję festiwalu szantowego. - Głogów to miasto portowe. Mieszkańcy lubią spędzać czas nad Odrą. Chcieliśmy im stworzyć wydarzenie, który uchyli im nieco klimatu morskiego. To pozwoli na poczucie klimatu wakacji i odpoczynku - powiedziała dyrektorka MOK-u Barbara Mareńczak-Piechocka.

Dla poszukujących sportowych wrażeń ciekawe wydarzenie oferuje starostwo, które zaprasza na trzeci powiatowy rajd samochodowy. Jego uczestnicy będą musieli wykazać się sprytem, pomysłowością i dobrą orientacją w terenie. - W rajdzie udział mogą wziąć osoby, które posiadają prawo jazdy oraz auto z aktualnymi badaniami technicznymi. Zapisywać można się telefonicznie, osobiście w starostwie bądź za pomocą mediów elektronicznych - mówi starosta Jarosław Dudkowiak. - Trasa jest oczywiście niespodzianką, bo trzeba będzie wykazać się umiejętnością czytania mapy. Będzie około siedem zadań - dodawał.

Obie imprezy odbędą się w najbliższą niedzielę. Rajd wystartuje z parkingu przy głogowskiej kolegiacie o godzinie czternastej a trzy godziny później rozpocznie się festiwal przy marinie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto