Spore zmiany w Chrobrym. Arkowcy na dłużej

05-07-2018

Karol Danielak, Marcel Gąsior, Łukasz Szczepaniak, Ariel Wawszczyk, Anatolij Gospodinov, Seweryn Michalski i Mateusz Machaj – tych piłkarzy jesienią przy Wita Stwosza już nie zobaczymy. Przynajmniej nie w pomarańczowo-czarnych barwach, bo kilku z nich pozostaje na poziomie I ligi, więc i w Głogowie ze swoimi nowymi pracodawcami pewnie się pojawią.

Podziel się ze znajomymi
fot. Chrobry Głogów
fot. Chrobry Głogów
Spore roszady w ekipie trenera Grzegorza Nicińskiego po sezonie, który trudno jednoznacznie ocenić. Po bardzo dobrej jesieni i romansie z czołówką ligi, wiosną przyszło nam z lekkim zaniepokojeniem przyglądać się temu co dzieje się w dole tabeli. Koniec końców, Chrobry utrzymał się bez problemu, ale miny piłkarzy, szkoleniowców czy kibiców po ostatniej kolejce nie były zbyt wesołe.

Odejście kilku piłkarzy nie powinno jednak sympatyków klubu mocno martwić, bo pojawiają się nowe twarze. Rywalizację przede wszystkim ze Sławomirem Janickim, o miejsce w bramce stoczy Mateusz Abramowicz, który przenosi się do nas z GKS-u Katowice. Ten sam kierunek obrał pomocnik Łukasz Zejdler. Z Siedlec przybył Jarosław Ratajczak szykowany w miejsce Danielaka na boku obrony. Mamy też Marka Wasiluka z Jagielloni, który zadbać ma o środek defensywy.
Ostatnie dni to także wieści odnośnie piłkarzy, których mieliśmy już okazję oglądać w Chrobrym, ale których przyszłość nie była do końca jasna. Jakub Bach i Szymon Nowicki, wypożyczeni do Głogowa z Arki Gdynia, pozostają z nami. Pierwszy z nich rozegrał w zeszłym sezonie 28 spotkań w I lidze, strzelając dwie bramki. Nowicki jest w klubie od zimowego okienka i rozegrał 10 meczów. Obaj skrzydłowi to młodzieżowcy, a na poziomie I ligi w każdym spotkaniu na boisku musi przebywać jeden zawodnik poniżej 21 roku życia w każdej z drużyn. Obaj wspomniani gracze zostają z nami na kolejny pełny sezon.

Jeszcze lepsze wieści dotyczą Przemysława Stolca, który też był wypożyczony z drużyny do niedawna prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego. Podstawowy obrońca Chrobrego w zeszłym sezonie zostaje z nami. Nie jest to jednak, jak w przypadku Bacha czy Nowickiego, przedłużenie wypożyczenia. Stolc przechodzi na zasadzie transferu definitywnego i podpisał w Głogowie kontrakt do 2021 roku. Tym samym do liczby 29 spotkań w pomarańczowo-czarnych barwach na poziomie I ligi, dorzuci kolejne.

Ekipa Nicińskiego zmagania ligowe rozpocznie od potężnej bomby. 20 lipca do Głogowa przyjedzie beniaminek, ŁKS Łódź. Tydzień później wyjazdowe starcie z GKS-em Tychy. Zanim jednak piłkarze wrócą do grania o punkty, zmierzą się m.in. na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska. To spotkanie już w tę sobotę (07.07) o 11.

Tomasz Olczak
Radio Plus Głogów


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto